Terasové podlahy

Terasové dřevěné podlahy

Výjimečný vzhled, výjimečná odolnost, výjimečná trvanlivost – toto jsou největší přednosti terasového deckingu z teakového, akátového a kaštanového dřeva.

 

 

 

TEAK

Díky jeho tvrdosti, objemové stálosti se stal nejvyužívanější dřevinou pro venkovní terasy, stavbu lodních palub, zábradlí a trupů lodí. Je také používán v prvotřídní truhlařině na dveře, schodiště a obklady, výrobu nábytku a zahradního nábytku. Dělají se z něj velmi atraktivní podlahy.

 

ROBINIE (AKÁT)

V Česku takřka zapomenuté dřevo. Díky přívalu různých exotických tvrdých dřevin, jejichž kvalita, původ a označení jsou často velmi pochybné, se akát prakticky přestal využívat. A to i přes své nesporné kvality. V poslední době ale opět přichází na scénu, a to hlavně v německy mluvících zemích Evropy. Tam totiž mají s lacinými exoty špatné zkušenosti, a opět objevují místní materiály. Akát je totiž jeden z nejtvrdších (tvrdost IV-V)a nejodolnějších dřevěných materiálů vůbec. Dřevo akátu v přírodním stavu má lehce nazelenalou barvu, postupem času ale zlátne.

 

KAŠTAN

Další dřevina velice vhodná pro venkovní terasy, o které se toho v Česku moc neví. Kaštan, ačkoli není tak tvrdý jako akát, je velice houževnatá dřevina odolávající vlivům počasí,a hlavně je velice objemově stálý. Dřevo kaštanu v přírodním stavu má světle hnědou barvu a jeho silnou stránkou, na rozdíl od zmíněného exotického dřeva, je krásná a výrazná kresba letorostu.

 

Ceníky terasových podlah:

  Rýhovaná prkna GARAPA VC4

  Rýhovaná prkna borovice VC4

  Rýhovaná prkna douglaska VC4

  Rýhovaná prkna evropský modřín VC4

  Rýhovaná prkna sibiřský modřín VC4

  Rýhovaná prkna thermoborovice VC4

  Rýhovaná prkna Massaranduba VC4

Kontakty

Interiéry Nosek
prům. areál Vazačka
Vrchbělá 1522
294 21 Bělá pod Bezdězem – Vazačka

 

Josef Nosek - jednatel
Tel.: 777 883 426
Email: j.nosek@interierynosek.cz

 

Email: info@interierynosek.cz
Web: www.interierynosek.cz

Facebook

^